O NÁS - z Panství Dobrkačky

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

O NÁS

O´Kata a dcery

Naše chovatelská stanice v roce 2018 oslavila 10 let aktivní chovatelské činnosti.

 
 
Prezentace odchovů
 

Děkujeme všem majitelům za předvedení našich odchovů na výstavách, za složení zkoušek a spolupráci s námi.
Za prvních 10 let aktivní činnosti naší chovatelské stanice jsme chovali na čtyřech fenách.
Jako první chovná fena se představila JCH. Angelina Maria Pleasure of Friendship.
Gratulujeme jejímu synovi - Athos Sweety z Panství Dobrkačky - k jeho desátým narozeninám a přejeme mu mnoho šťastných let ve zdraví.
Jako druhá se představila Bessi Bess z PD (dcera Angeliny).
Dále Enny z PD (vnučka Angeliny).
A v současnosti nám dělá radost O´Kata od Dvou lvů, matka našich mladých slečen Gracie a Hanči z PD.

Angelina Maria Pleasure of Friendship
Bessi Bess z Panství Dobrkačky
Enny z Panství Dobrkačky
O´Kata od Dvou lvů
 
Gracie z Panství Dobrkačky
Athos Sweety z Panství Dobrkačky
Hanča z Panství Dobrkačky
 

V devadesátých letech minulého století jsem se zhlédla v tomto krásném a temperamentním plemeni. Moje úplně první dobrmanka byla černá fena Bess Graham CS (Clark Pasecké údolí CS x Hazel Fri-Dob CS). Byla to fena nezapomenutelná pro svou výbornou povahu, tvrdé obrany, avšak něžnou, empatickou duši. Tato fena mě naučila trpělivosti a pokoře. Nešlo ji nemilovat pro její oddanost naší rodině, lásku k našim dětem a neuvěřitelnou přizpůsobivost ke všem životním změnám - a těch bylo v té době opravdu hodně. I když tato fena neměla na dnešní poměry zářivý exteriér, vše mi vynahradila svou oddaností a pracovitostí. Ve stáří 10 let se mnou se ctí absolvovala půlroční kurz Chov a výcvik a úprava exteriéru psů. Žádnému figurantovi nikdy v životě nedarovala jediný bod zadarmo. Byla úžasná společnice a kamarádka. Ve zdraví a supr kondici se dožila krásných 14ti let. Vychovala naše dvě děti a malé štěně Angelinu Marii Pleasure of Friendship, vnučku svojí největší konkurentky z  výstav, Ester  Dobgar  CS.  Byla to moje první úžasná láska na celý život. . .

Certifikát CHS

Naše CHS nabízí (nejen pro své odchovy) :
….. kompletní chovatelský servis, školičku pro štěníky,  psí školu pro puberťáky, přípravu na výstavy a klubové akce, uchovnění, svody dorostu, socializaci neposlušných i problémových jedinců, ostatní služby, ubytování psů dle domluvy, vlastní výcvikové prostory.
Dobrman obecně je velmi temperamentní plemeno, které vyžaduje v prvních letech čas na dlouhé procházky a sportovní vyžití. Jestliže mu toto nemůžete poskytnout, raději se poohlédněte po jiném, méně temperamentním plemeni. Předejdete tak pozdějšímu zklamání, protože se zcela určitě vaše štěně nebude vyvíjet normálním způsobem a vzniknou u něho poruchy chování, které se jen velice těžko napravují. Dobře socializované štěně je základem pro pozdější úspěšný výcvik, proto je nutné štěně v prvních měsících zvykat na různá prostředí, ruchy, cizí lidi, ostatní psy, dopravní prostředky atd.
Naše štěňata v rané socializaci do věku 8 týdnů se již seznámila s jízdou v autě, dětmi různých věkových kategorií, návštěvou veterináře, přišla do kontaktu s cizími lidmi, poznala prostředí vesnice i města, jsou zvyklá na domácí pelíšek i procházky po zahradě, kde se setkala s našimi ostatními domácími mazlíčky, v rámci her se seznámila s přetahováním a aportováním, jsou plně převedena na pevnou stravu (krmena kvalitními granulemi zn. Royal Canine), při přivolání na žrádlo a pamlsky se učí s nadšením. Bližší informace o konkrétním štěňátku dostanete při osobním kontaktu či návštěvě u nás. Návštěvy jsou nejen velmi srdečně vítané, ale i zcela nutné. Naše odchovy se v dospělosti vyznačují co do povahy vyrovnaností, spojenou se živým aportem a výrazným kořistnickým pudem (vzhledem k pracovnímu zaměření předků našich psů). I pejsci majitelů, kteří dále se štěnětem neaportovali, se velice rychle na aport upamatovali.
Mnozí z našich odchovů navštěvují ZKO v místě bydliště a připravují se na složení zkoušek. Můžete u nás vidět uchovněnou fenku z vrhu B. Matka i dcera se vám rády předvedou spolu s naším NO „bodyguardem“,  adoptovaným policejním služebním  psem Šimonem.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky